RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH - luty 2014

O kredyt stara się małżeństwo wychowujące jedno roczne dziecko. Rodzina składająca się z 31-letniego mężczyzny i 29-letniej kobiety mieszka w Gdańsku. Mąż zarabia 3,1 tys. zł netto miesięcznie i pracuje na umowie o pracę na czas określony. Umowa opiewa na 3 lata, została zawarta ponad rok temu. Żona zarabia 2300 zł netto i pracuje na umowę-zlecenie trwającą od 18 miesięcy. Kredytobiorcy mają samochód i nie spłacają obecnie żadnych zobowiązań, a ich historia kredytowa nie zawiera żadnych opóźnień.

Rodzina stara się o kredyt na 30 lat, spłacany w ratach równych. Kredytobiorcy gotowi są skorzystać z cross sellingu (np. założenia ROR, karty kredytowej itp.), aby obniżyć wysokość marży kredytowej. Nie zdecydują się jednak na zakup żadnego produktu inwestycyjnego.

Kredytem sfinansowany zostanie zakup mieszkania na rynku pierwotnym. Kredytobiorcy posiadają niewielkie oszczędności (16.800 zł, 5 proc. ceny), które zamierzają przeznaczyć na wkład własny. Wartość nieruchomości wynosi 336 tys. zł, a metraż to 60 m kw.


Eurobank
Bank Pocztowy
PKO BP
Alior Bank
Bank Millennium
mBank
Getin Bank

* Miesięczna rata po opłaceniu ubezpieczenia pomostowego.
** Za łączny koszt kredytu uważamy sumę odsetek, prowizję, koszt ubezpieczenia pomostowego, ubezpieczenia niskiego wkładu i koszt innych ubezpieczeń z wyłączeniem ubezpieczenia nieruchomości.

Dane: Partner Bankier (banki) - 10-18.02.2014
Zobacz RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH - styczeń 2014 Zobacz RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH - grudzień 2013 Zobacz RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH - listopad 2013 Zobacz RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH - październik 2013 Zobacz RANKING KREDYTÓW HIPOTECZNYCH - wrzesień 2013